Куди піти на вихідні ? ( навіяно запитанням від Тараса, http://taras.blox.ua)

Збирається ця лікарська добавка дуже просто. Виходимо в сосновий ліс, шукаємо сосну з ознаками цвітіння і зриваємо ще нерозкриті суцвіття (от як його назвати правильно, і сосни під рукою нема).

До речі, тут біолог недалечко блог веде, хто не зрозумів, запитайте в Першого, він людина добра, не відмовить, і, напевне, з біологічного погляду все роз"яснить.

[…]

Мамська кав»ярня. Передмістя Праги

Загалом в цій кав"ярні кілька кімнат. В одній — місця для мам, вони можуть кави випити, про життя погомоніти. Інша кімната — ігрова для діток, з ляльками, ведмедями, на стінах — дитячі малюнки. Я так зрозуміла, що в цій кав"ярні не просто мами з дітками відпочивають, а ще й проводяться різні конкурси, цкаві для громади […]

Автобусна зупинка в Кожухові

Ця зупинка офрмлена кілька років тому. Це не радянська мозаїка, а звичайні малюнки на стінах. Автор, як мені розповіли місцеві продавщиці, за сумісництвом власник магазину. Звідки в нього любов до малювання — не змогла випитати, але приємно, погодьтесь, коли "праця у творчість перейшла".

Скільки не придивлялась до пейзажів — не впізнала ні річки, […]

Моравські відьми

Господиня корчи Ірина Крилова (в центрі) розповідає, що назвала свою корчму "У відьми", бо працюють в неї переважно жінки, і чоловіки-відвідувачі жартома називали їх чарівниці, чортиці. От вона і вирішила зробити інтер"єр корчми зі всілякими відьомськими штучками.

Відьом там безліч. Під стелею, біля вікон, у кутках.

 

Страви у них теж […]

В пошуках могили невідомої княгині. Фінал

Йдемо лісом. Пробуємо збирати гриби. І щось на мене находить. Ліс, молоді дерева навколо. Все здається однаковим. Я йду кудись і здається мені, що йду паралельно з дорогою. А насправді — по діагоналі в ліс.

Ось так легенди про лісовиків і народжуються. Бийте мене, ріжте, а я була абсолютно впевнена , що йду по […]

В пошуках могили невідомої княгині-4

Галина Володимирівна — щаслива людина. Все життя працює в лісі. Коли їй сумно, йде в ліс і розмовляє з деревами. Каже, що допомагає.

Вона веде нас лісовими стежками, показує тільки їй відомі позначки, бо ми — нічого не помічаємо і навряд чи змогли б знайти самі дорогу.

Я пробую допитатись, то хто ж […]

В пошуках могили невідомої княгині -3.Нарешті їдемо

Недалеко від Хмільника заходять знайомі з мого села, подружня пара з дитиною . Я кидаюсь до них, як до рятувальників: знаєте, де той лісгосп?

Чоловік ніяк не може втямити, аж поки дружина йому не підказує, це лісництво! "Ага, — каже він, — я вам покажу". За кілька хвилин вони виходять, суворо наказавши нам вийти […]

В пошуках могили невідомої княгині-2

Тут Віталій і вирішив з’ясувати: — А де ця ваша могила?

Ми схилились над картою і почали шукати населений пункт село Лисогірка, якого на картах Вінницької області традиційно немає. Тому вже багато років я на всіх картах, що трапляються на очі, власноруч ставлю крапочку і пишу назву свого села. Такий нехитрий прийом дозволяє селу […]

В пошуках могили невідомої княгині…

Я наслухалась про цю княгиню купу історій. В основному про те, хто і як намагався її розкопати.

Мій покійний дід, в мирному житті директор місцевої школи, якось теж зізнався, що збирав бригаду для розкопок цього місця. Бригада організовано завантажилась в дідів автомобіль марки "бобік" разом з бутлем горілки і торбою закуски і всі рушили […]

Вербна неділя по-чеському

Поки я була в Чехії, там зі всіх сил готувались до Великодня. В квіткових магазинах я побачила дивну штучку, схожу на батіжок! Виявляється, таким от пристроєм б"ються у Чехії на Вербну неділю! Беруть кілька гілочок лози, переплітають, з одного кінця перев"язують лозою і обов"язково прикрашають паперовими стрічками. А от що вони з ним потім роблять? […]