Подорожнє божевілля

Потрапивши в чужу країну, вірус активізується. Саме він змусив двох наших супутників взяти з собою на вокзал ключі від готельних номерів. Просто забули віддати.

А потім всі накупили чеського пива, і,що ви собі думаєте, в останній вечір знайшлися люди, які на повному серйозі розмірковували, чи пропустить це пиво українська митниця!

Але найцікавіше […]

Замок в Намнешть на Гані

Пані Марта особисто показала нам замок. Хоча я б назвала його палацом. Безкінечні кімнати, з прекрасними меблями, мейсенською порцеляною і картинами. Обстановка збережена з повоєнних часів.

Тоді замок був конфіскований у власників під приводом їх колабораціонізму. Пані Марта повідомила, що зачіпкою став шлюб родички власників замку з німцем. А тоді в Чехії німців […]

Середньовіччя вкупі з соцреалізмом.Оломоуцький годинник

В Оломоуцькому середньовіччі ще можна жити. Якщо в празьких декораціях постійно знімають сцену з вуличними ярмарками, то в Оломоуці можливі навіть малобюджетні романтичні історії. З дрібкою філософських роздумів.

З місцевих пам"яток мене найбільше вразив тутешній годинник , встановлений на місцевій Ратуші.

Так само , як і в Празі, тут крутяться різні фігурки. Але […]

Година в чеському парламенті

 

Милослав Влчек вирішив проінформувати нас, як делегацію з України (абсолютно неофіційну делегацію. от зрозумій цих чехів!) про результати своєї зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком.

 

Розмовляли вони про кризу. Економічну, звичайно. Голова палати депутатів поінформував Ющенка , що в Чехії була ситуація в 1996-98 роках схожа на сьогоднішню українську. З […]

Подорож з Києва до Праги

Готель добре облаштований для мандрівників. В номерах є чайники, і лежать пакетики з чаєм і кавою. А серед телевізійних каналаів — пряма трансляція з Борисполя. Можна дивитись, чи реєстрація почалась, чи літак пролетів.

Раніше там навіть сніданки з 4 ранку готували. Але з 1 березня цю практику відмінили:криза. Щоб ми не вмерли з голоду, видали […]

Українці в Чехії.Пам»ятник Шевченку

Наш перекладач розповідав, що для шкільних уроків чеська громадська організація хотіла видати посібник з описом різних національних меншостей, які в Чехії мешкають. Глава про українців починалась словами:"Українці — нація найманих робітників!". Звичайно, він переписав цей текст.

А я не втрималась, і нагадала чеським колегам,що в українській літературі є поняття "празька школа поетична". І перші українські […]

Велика середньовічна нудьга.Прага.

Блукаєш середньовічним містом. Наліво — середньовіччя. Направо — теж. Годинник з фігурками, гаряче вино у вуличній кав»ярні. Все це вже було, в іншому місті, в іншій країні, але таке ж саме.

Празький туризм жахливо комерціоналізований. Ужасно, як кажуть чехи. За три дні не знайшла нічого, за що зачепилось би око, чи що потішило […]

У Гуті випав сніг

Не знаю, що ви тут робите, але я вчора приїхала з такого собі села в Івано-Франківській області. Гута називається.Там два дні сніг йшов, і все в заметах!!!!

Трохи голландського графітті

 

Квартал "червоних ліхтарів", подруга дуже хотіла побачити, що є це таке. У вітринах — не дуже молоді жінки, і враження негативної енергії повсюди. Наче в диму ходиш.

Квітковий базар — тюльпани, тюльпани, тюльпани.

Я купила дві цибулинки чорного тюльпана, в пам"ять про читану в дитинстві книгу А.Дюма "Чорний тюльпан". Кожна цибулинка — в […]

Нехай в Голландію, в місто Амстердам…

Ми в"їхали в місто перед 9 ранку і були вражені потоком велосипедистів. Люди їхали на роботу і всі на велосипедах. Різного віку, статі, мабуть, і різних соціальних станів.

Щось подібне я бачила і в Парижі, і в Берліні, але амстердамський велосипедний рух вирізняється своєю потужністю і масовістю. Роблю висновок з кількості велосипедів на велосипедних стоянках. […]